Alexandru Rafila, despre noul focar de Ebola din Congo: „România…”
Ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, a comentat apariția unui nou focar de Ebola în Republica Democratică Congo, subliniind că mesajele către public trebuie să rămână echilibrate: prudență, informare corectă și capacitate de răspuns. În lipsa detaliilor complete făcute publice în acest moment, abordarea autorităților pune accent pe vigilență și pe funcționarea procedurilor stabilite pentru astfel de … Citește mai mult