EXCLUSIV

Scena în care Codruța Filip a dat foc unei rochii de mireasă a fost una dintre cele mai comentate imagini din ultima perioadă. După lansarea videoclipului, internauții au vrut să afle dacă era chiar rochia purtată la nunta cu fostul ei soț și dacă gestul ascundea un mesaj despre divorț.

La evenimentul Unica, Codruța Filip a oferit pentru WOWbiz un interviu exclusiv în care a vorbit despre ce a însemnat, de fapt, acel moment, despre lecțiile pe care le-a învățat în ultima perioadă și despre noul capitol pe care îl începe în viața sa. Artista a mărturisit că traversează o perioadă frumoasă și că se concentrează pe proiectele care îi aduc bucurie.

„Sunt foarte bine, bucuroasă că am venit la așa eveniment și că am reușit să ajung, pentru că înainte am mai avut ceva de onorat. Sunt fericită, pentru că am primit și un premiu foarte frumos și sunt onorată că s-au gândit la mine. În rest, numai lucruri frumoase am să îți zic.”

Tema serii a fost nostalgia, iar Codruța Filip spune că primul lucru la care îi fuge gândul este copilăria.

„La copilărie, la adolescență, la perioada în care eram la facultate, la multe lucruri. Sunt nostalgică așa când mă gândesc în urmă. Copilăria, bineînțeles, este cea mai de preț perioadă.”

Reacția lui Valentin Sanfira după ce Codruța Filip a dat foc rochiei de mireasă. Săgeata usturătoare pentru fosta soție: „Apucături de piroman”

Codruța Filip explică scena în care a dat foc rochiei de mireasă

Întrebată despre videoclipul care a provocat numeroase discuții, artista spune că ideea nu i-a aparținut, însă a rezonat complet cu mesajul pe care și-a dorit să îl transmită.

„A fost ceva inedit, asta a fost și ideea, dar ideea să știi că nu mi-a aparținut, nu-mi asum meritele pentru ceva ce nu am gândit eu. Silviu Mândroc este regizorul care s-a ocupat de videoclip, cel care a pus cap la cap toate ideile.

Videoclipul a avut un impact emoțional foarte puternic și datorită scenei respective, dar totul transmite un mesaj încărcat de multă, multă emoție, cu care au rezonat foarte multe femei și nu numai. Am mai spus lucrul ăsta, mi-au scris și bărbați, vor o versiune și pentru ei.”

Codruța Filip a dat foc rochiei de mireasă. Mesajul neașteptat transmis de artistă: „Am să mă-mbăt și-am să vin la nunta ta”

De unde a venit ideea videoclipului

Una dintre cele mai frecvente întrebări primite de artistă a fost dacă rochia incendiată era chiar cea pe care a purtat-o în ziua nunții. Codruța Filip lămurește definitiv acest subiect.

„Nu, nu a fost rochia mea de mireasă, a fost o rochiță de care s-au ocupat tot cei din echipa lui Silviu. Pur și simplu, ideea în sine, ca să fiu mai explicită și să fiu sinceră cu tine, a fost încheierea unui capitol dureros din viața oricărei femei care a trecut printr-o situație dificilă și inclusiv din viața mea.”

Artista recunoaște că momentul filmării a avut și un efect terapeutic pentru ea.

„Da, da! Am simțit că am eliberat așa toată energia negativă și că am redeschis un capitol, un capitol în care mă regăsesc, un capitol în care mă construiesc, nu neapărat de la zero, dar e o etapă în care vezi altfel spre viitor și una în care muncesc foarte mult pentru ceea ce mă face pe mine fericită sufletește vorbind. E un timp în care aleg să mă pun pe mine pe primul loc, pentru că e important. Știi că dacă te iubești tu pe tine, automat te vor iubi și ceilalți.”

EXCLUSIV | După perioada care i-a schimbat viața, Codruța Filip face o mărturisire neașteptată: „Sunt binecuvântată”. Cu cine va merge în vacanță

Lecția dură pe care a învățat-o după divorț

După divorțul prin care a trecut, Codruța Filip spune că a rămas cu o lecție importantă despre oameni și despre încredere.

„O lecție destul de dură și aceea este că trebuie să ai mai puțină încredere în oameni. Eu sunt destul de deschisă așa, sunt o persoană foarte, foarte caldă și am tendința să ofer prea mult credit de multe ori. Consider că în zilele noastre e ok să fii mai rezervat, un pic, să lași acolo o doză de… nu neapărat de suspiciune, dar să fii mai temperat.”

Codruța Filip, pregătită să mai dea încă o șansă iubirii? Ce spune artista despre o nouă relație: „O să fiu foarte sinceră”

Deși vara este perioada concediilor pentru mulți, artista spune că programul extrem de încărcat nu îi permite, cel puțin deocamdată, să își facă bagajele.

„Crede-mă că toată lumea mă întreabă lucrul ăsta și sunt atât de supărată că nu pot să zic da. Nu am timp de așa ceva și mă străduiesc să găsesc măcar câteva zile în timpul săptămânii să plec cu părinții mei undeva, să ne relaxăm, să ne odihnim după o perioadă încărcată, în care s-au întâmplat multe. Dar nu știu! Vă țin la curent! Rugați-vă pentru mine să plec într-o vacanță.” (râde)

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

EXCLUSIV | Cristina Petre dă lovitura de grație după scandalul cu Andrei Rotaru: „I-am dat o șansă. Acum s-a terminat definitiv”

Iosif o amenință pe Lucia: „În momentul în care tu ai plecat acasă, sparg ușa!”. Aflați ce s-a întâmplat în ediția din „Casa iubirii” de joi, 18 iunie, de la 10:00 și 16:30, la…

Primele declarații ale lui Dan Alexa după ce a fost surprins în club alături de Andreea Popescu: “Realitatea este cu totul alta.”

Trei bărbați au obligat o minoră de 16 ani să se prostitueze

Lasă un comentariu